2019-03-20

NEPAPRASTI DAIKTAI. Medicina

Šeš, 2015-09-05 15:23 -- redakcija

Dar Antikos laikais buvo sakoma, kad sveikame kūne – sveika siela. Bet kaip sportuojant nepakenkti savo sveikatai ir kaip pasirinkti tinkamiausią sau sporto įrangą? O galbūt galima sportuoti išmaniai ir žaismingai? Lietuvos inovatoriai gali pasiūlyti ir tai, ir tai: jų sukurti įrenginiai ne tik leidžia palaikyti puikią fizinę formą iki menkiausio raumenėlio, bet ir paverčia nuobodžią treniruotę pramoga, pasitelkdami įvairius žaidimizacijos (gamification) elementus.
Lietuvių mokslininkai sukūrė patentuotos konstrukcijos nepusiausvirą (nestabilų) irklavimo treniruoklį imituojantį valties judesius vandenyje. Šis unikalus treniruoklis ne tik treniruoja daugiausia žmogaus raumenų grupių (tarp jų ir giliuosius raumenis), bet ir padeda lavinti judesių koordinaciją bei palaikyti taisyklingą laikyseną. Be to, jam buvo sukurta ir mobilioji programėlė tam, kad sportuojantys žmonės galėtų sekti ir matyti savo progresą bei tai, kaip jiems sekasi išlaikyti pusiausvyrą.
O tuo, kad treniruotė būtų efektyvi ir saugi pasirūpins kitas lietuvių išradimas - „iPulsus”. Tai asmenų, užsiimančių fizinio aktyvumo veikla, mobili realaus laiko stebėjimo ir valdymo sistema praturtinta įvairiais žaidimizacijos elementais. Ji ne tik sutrumpina treniruočių laiką, bet ir padeda nealinti savo sveikatos pernelyg intensyviu treniruotės krūviu, o tai yra itin naudinga tiems, kurie turi tam tikrų sveikatos apribojimų dėl esamų negalavimų, amžiaus ar kitų priežasčių. Beje, ši sistema 2013 metais buvo išrinkta laimėtoja inovatyvaus produkto kategorijoje ir gavo „Inovacijų prizo 2013“ apdovanojimą.
Laidoje „Nepaprasti daiktai“ taip pat sužinosite apie lietuvių inovatorių sukurtą ortopedinį 3D kojos skenerį, Gedimino Nemanio sukurtą elektrinį variklį „Rubbee“, kuris įprastą dviratį paverčia elektriniu ir UAB „Acorus Calamus“ sukurtas vaistažolių arbatas, kurias galima užplikyti…šaltu vandeniu.

Naudinga

Menas & Kultūra

Menai | Filmai | Užsienyje

Dievas & Visata

Gyvūnai | Gamta | Visata | Žmogus

Sodininkystė

Pavyzdžiai | Patarimai

Maistas

Receptai  | Šalys virtuvėje

Orai Vilniuje

Orai Klaipėdoje

Rekomenduojame