2020-09-28

Naujausi straipsniai

Paskelbta: 2020-09-12 21:31

Kaune įsikūrusiam Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodui šių metų ruduo – išskirtinis:  paprastojo putino (Viburnum opulus L.) kolekcijoje šakos linksta nuo gausaus vaisių derliaus. Šie augalai ne tik puošia aplinką, bet ir yra labai vertingi: juose rasti dideli kiekiai įvairių biologiškai aktyvių, stipriomis antioksidacinėmis savybėmis pasižyminčių junginių, savo verte putinų vaisiai nenusileidžia vertingiausioms miškų ir sodų uogoms.

Paskelbta: 2020-07-25 13:36
Lietuvos prezidentai jau dešimtmetį ieško Europos Sąjungos, JAV ir Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) vadovų paramos dėl nesaugios Baltarusijos atominės elektrinės mūsų valstybės pašonėje. Deja, visi tik užjaučia, supranta Lietuvos baimę ir žada padėti, kad atominė atitiktų tarptautinius standartus.
 
Paskelbta: 2020-07-24 11:36

Prezidentūrai džiūgaujant, kad Lietuvai pavyko išsikovoti didesnes tiesiogines išmokas žemdirbiams, smulkūs ūkininkai euforijai pagrindo nemato. Lietuvoje vos prieš metus įvestas išmokų „lubas“ žemės ūkio ministras Andrius Palionis šiemet tylomis panaikino, tad daugiausiai naudos iš didesnių išmokų gaus stambieji žemvaldžiai – papildomi šimtai tūkstančių nubyrės „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui priklausančiam „Agrokoncernui“, taip pat „Auga group“, „Linas Agro“, „Lytagra“ ir kitoms didelėms bendrovėms.

Paskelbta: 2020-07-22 11:31

Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodo mokslininkai vykdo mokslinius tyrimus Aklojo Ežero (Telšių r.) išeksploatuotame durpyne – siekia nustatyti pelkinių augalų bendrijų atsistatymo proceso ypatumus. Projektu „Išeksploatuotų durpynų renatūralizacija ir augalų bendrijų atsistatymo technologijų vystymas“ siekiama buvusios pelkės atstatymo,  kuris būtų vykdomas ženkliai mažesniais kaštais nei tai buvo daroma iki šiol kituose atstatomų pelkių plotuose Lietuvoje.

 

Paskelbta: 2020-07-20 08:46

Kartais pavasarinės šalnos pažeidžia jaunus aktinidijų ūglius ir sušaldo žiedus, tačiau šiemet aktinidijų kolekcija Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode tiesiog klesti. Pavasarį visos rūšys ir veislės buvo apsipylę jazminų kvapą primenančiais baltais žiedais, o štai vidurvasarį šakos jau sunkiai atlaiko didžiulį smaragdo spalvos uogų derlių. Svarbu pabrėžti, kad mokslininkai jau yra įrodę gausybę šių uogų vertingųjų savybių, iš kurių viena – stabdyti piktybinių ląstelių dauginimąsi.

Paskelbta: 2020-07-15 17:48

Viruso pandemija „Volkswagen“ planus kiek sujaukė ir oficialią „ID.3“ elektromobilių prekybą teko atidėti, tačiau pagaliau gamintojas skelbia, kad nuo liepos 20 dienos pradedama „ID.3“ prekyba.

Paskelbta: 2020-07-15 17:12

Vaikščiodami pievomis ir pamiškėmis dažnai tik gėrimės augalų grožiu, tačiau verta žinoti, kad dauguma jų – vertingi vaistiniai augalai. Pastaruoju metu išskirtinis dėmesys skiriamas siauralapiui gauromečiui (Chamerion angustifolium (L.) Holub.), kuris naudojamas nuo bitininkystės iki medicinos: šio augalo ekstraktai taikomi įvairių ligų prevencijai ir gydymui.

 

Paskelbta: 2020-07-04 15:09

Liepos 3 d. minimą Tarptautinę dieną be plastikinių maišelių prekybos tinklas „Lidl“ šiemet sutinka kitaip – metų pradžioje „Lidl“ tapo pirmuoju iš didžiųjų prekybos tinklų Lietuvoje, atsisakiusių vienkartinių plastikinių pirkinių maišelių. Netrukus po to, „Lidl“ kartu su vietiniu aplinkai draugiškų maišelių gamintoju UAB „Bagfactory“, pirkėjams pasiūlė daugkartinį, visiškai perdirbamą krepšį „ECO-CENT“.

Puslapiai

Naudinga

Menas & Kultūra

Menai | Filmai | Užsienyje

Dievas & Visata

Gyvūnai | Gamta | Visata | Žmogus

Sodininkystė

Pavyzdžiai | Patarimai

Maistas

Receptai  | Šalys virtuvėje

Orai Vilniuje

Orai Klaipėdoje

Rekomenduojame