2020-11-27

Vilniuje pristatyta popiežiaus Pranciškaus enciklika „Laudato Si'

Birželio 18 d. Lietuvos Vyskupų Konferencijos sekretoriate buvo pristatyta antroji popiežiaus Pranciškaus enciklika „Laudato Si', apie rūpinimąsi mūsų bendrais namais“.

Spaudos konferencijoje, kuri vyko pasibaigus Enciklikos pristatymui Vatikane, dalyvavo Lietuvos Vyskupų Konferencijos pirmininkas arkivyskupas Gintaras Grušas, Lietuvos Atkuriamojo Seimo – Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis ir Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ direktorius Linas Kukuraitis.

Arkivyskupas Gintaras Grušas, pristatydamas tą dieną pasirodžiusią encikliką, pabrėžė, kad ji yra apie integralią ekologiją. Arkivyskupas kalbėjo, kad popiežius Pranciškus kviečia mus žvelgti į pasaulio ekologijos problemą ne tik iš simptomų, bet ir iš šaknų, siekiant atpažinti pačias problemas ir žmogaus įtaką joms. Popiežius kelia pagrindinį klausimą – kokį pasaulį norime perduoti ateities kartoms. Ši enciklika įeina į Bažnyčios mokymą socialiniais klausimais. Arkivyskupas akcentavo, kad popiežius kviečia tikinčiuosius svarstyti ne tik savo santykį su Dievu, su artimu, su savimi, bet ir su visa kūrinija. Šis klausimas turėtų būti sau keliamas ir ruošiantis išpažinčiai.

Profesoriaus Vytauto Landsbergio nuomone, per daug rūpindamiesi politika ir verslu žmonės pameta pamatinius dalykus: gyvybės, gyvenimo prasmės klausimą. Jis teigė, kad enciklika paaiškina, kodėl popiežius pasirinko Pranciškaus vardą: „Nuo Asyžiečio laikų eina ta samprata – kaip aktyvus kreipimasis, beldimasis į krikščioniškosios civilizacijos sąmonę apie kūrinijos vienovę“. „Mylėti Dievą – tai mylėti kūriniją, o niokoti aplinką – naikinti pačiam save“, - profesoriui ypač įdomus žmogaus ir visos kūrinijos santykis, apie kurį dažnai kalbama šioje enciklikoje. Anot kalbėtojo, enciklikos mintys vertos ypatingo dėmesio ir svarstymų.

Popiežius enciklikoje akcentuoja, kad ekologinė ir socialinė krizė negali būti atskiriamos. Vilniaus arkivyskupijos Carito direktorius Linas Kukuraitis kalbėjo apie žmogų kaip kūrinijos dalį. „Popiežiaus daroma jungtis tarp vargšų ir aplinkos jaudina. Vartojimo kultūra, kurią renkamės, turi tas pačias pasekmes ir ekologijai, ir socialinei sričiai“, – teigė Linas Kukuraitis. Direktorius kalbėjo apie miesto nepasiturinčiuosius ir jų galimybes bei iššūkius integruotis, akcentavo geruosius pavyzdžius Vilniuje, pvz. „Betanijos“ Socialiniame centre vykstančius katalikiškų bendruomenių narių ir centro lankytojų susitikimus ir netikėtus jų rezultatus.

Arkivyskupas pakvietė visus, tiek tikinčius, tiek netikinčius, susipažinti su enciklika ir eiti į atvirą dialogą svarstant joje keliamus klausimus, rūpinantis bendrais mūsų visų namais.

 

Vilniaus arkivyskupija

TAIP PAT SKAITYKITE:

Naudinga

Menas & Kultūra

Menai | Filmai | Užsienyje

Dievas & Visata

Gyvūnai | Gamta | Visata | Žmogus

Sodininkystė

Pavyzdžiai | Patarimai

Maistas

Receptai  | Šalys virtuvėje

Orai Vilniuje

Orai Klaipėdoje

Rekomenduojame